Remélhetőleg lépésről lépésre sikerül normalizálni a kapcsolatokat a megsértett üzleti körökkel, köztük a Bankszövetséggel − jelentette ki Orbán Viktor kormányfő a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara (MKIK) gazdasági évnyitóján. Az elmúlt két évben megvalósított intézkedések azt szolgálják, hogy 5,5 millió magyar dolgozzon és tartsa el adófizetőként az országot − mondta Orbán, aki szerint ennyi munkahelyet az állam nem tud és nem akar létrehozni, ezért szükség van a sikeres vállalkozásokra is a munkahelyteremtéshez.
Az IMF-tárgyalásokkal kapcsolatban úgy fogalmazott: az olcsóbb piaci finanszírozás érdekében szükség van a megállapodásra, a kormány pedig mindent megtett a tárgyalások megkezdése érdekében. A tárgyalások elhúzódása nem Magyarország felelőssége − mondta Orbán, aki szerint az egyeztetéseken nem adnák fel az arányos adórendszert. Rossz vezetői szemléletnek tartja, hogy az EU a rosszakat támogatja, a jókat pedig bünteti, \"így egy vidéki kócerájt sem lehet vezetni, nemhogy az uniót\". Szinte biztosra mondhatom az eddigi tárgyalások alapján, hogy Magyarországtól nem fognak forrásokat elvonni − tette hozzá a kormányfő.
Matolcsy György nemzetgazdasági miniszter egy, a Szép kártya lassú banki ügyintézésével kapcsolatos vállalkozói észrevételre kijelentette: ha nem működik a piaci önszabályozás, az állami szabályozás megoldja a problémákat. A kormányfő szerint az elektronikus útdíjfizetés bevezetésének elhúzódásában neki is szerepe volt, mivel tartott tőle, hogy a nem megfelelő előkészítés miatt a szlovákiaihoz hasonló problémák lettek volna a fuvarozókkal. Kudarcként értékelte, hogy eddig nem sikerült a MÁV átalakítása.
