Az Arcadom Zrt. a debreceni 2-es villamosvonal pályaépítési munkálataiban részt vevő alvállalkozóknak minden olyan munkát kifizet, amelyek az önkormányzat által megkövetelt minőségben és határidőre készültek el és erről elismerő teljesítési igazolást tudnak bemutatni − közölte a cég az MTI-vel. A hírügynökség információi szerint Kósa Lajos polgármester két hét haladékot adott a konzorciumnak a számlák kiegyenlítésére. A 7,54 milliárd forintos beruházás 2010 őszén indult, azonban a kivitelező ATK Debrecen konzorcium korábbi vezető tagvállalata, a kifizetésekért felelős Arcadom Zrt. a konzorciumi partnerek és az alvállalkozók irányába jelentős tartozást halmozott fel. A cégnek a debreceni önkormányzat előleg és az első részszámla címén csaknem hárommilliárd forintot utalt át 2011-ben, az eddig elkészült munkálatok értéke mintegy 2,5 milliárd forint. Az alvállalkozók felé felhalmozott tartozás csaknem 900 millió forint. A tartozások miatt több alvállalkozó cég is csődközeli helyzetbe került, a munkálatok leálltak és a vállalkozók jövő héten hétfőn, kedden és szerdán naponta tartanak demonstrációt.
