BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Komplex támogatásra várnak a távhőtermelők

2012. március 8. csütörtök, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A főként távhőtermelésben érdekelt, kapcsoltan hőt és áramot termelő erőművi szektor legnagyobb feladata egy több lábon álló, az energetikai iparágon kívül más szektorok bevonásával működőképessé tehető támogatási rendszer létrehozása − hangzott el a Magyar Kapcsolt Energia Társaság (MKET) konferenciáján. Mindezt egy olyan rendszer biztosíthatja, amely az energiafogyasztók befizetésein kívül akár a széndioxid-kereskedelem, akár más külső, nem feltétlenül anyagi ösztönzők révén biztosíthatja a kapcsolt energiatermelés működését. A piaci szereplők az egyik legfontosabb problémának az ármegállapítás átláthatóságát, illetve a megújuló energiaforrások támogatási rendszerének mielőbbi véglegesítését nevezték. A kapcsolt energiatermelés a válságból kilábalás és a gazdaság felpörgetésének egyik motorja lehet Európában Fiona Riddoch, az Európai Kapcsolt Energia Szövetség igazgatója szerint. A szakmai szervezet felmérései szerint mintegy 100 ezer fő dolgozik az iparágban jelenleg, 2050-ig azonban ez a szám 400 ezerrel is bővülhet.

Leszák Tamás
Leszák Tamás

Ez is érdekelhet