BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Ötödével nőtt Magyarországon az osztrák posta cége

2012. március 7. szerda, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az osztrák posta magyar leányvállalata, a csomagtovábbítással foglalkozó Trans-o-flex Hungary Kft. 2011-ben 2,3 milliárd forint árbevételt ért el, ami 18 százalékos növekedés az előző évhez képest − mondta Peter Umundum, az osztrák posta csomagküldésért és a magyar leányvállalatért is felelős igazgatósági tagja tegnapi sajtótájékoztatóján. Umundum elsősorban az elektronikus kereskedelem bővülésében lát további növekedési lehetőséget. Pesztericz Péter, a Trans-o-Flex ügyvezető igazgatója szerint 24,2 százalékkal több küldeményt kézbesítettek tavaly az előző évinél, piaci részesedésük alapján pedig a hatodik helyen állnak − írta az MTI-Eco. A 2011-es 2,3 milliárd forint árbevétel mellett 36 millió forint nyereséget ért el a megelőző évét nullszaldóval záró társaság, amely idén 2,5 milliárdos árbevételt és 50 milliós nyereséget tervez. A nemzetközi forgalomból származó bevétel tavaly 58,9 százalékkal növekedett és mintegy 300 millió forintot ért el.

Leszák Tamás
Leszák Tamás

Ez is érdekelhet