Nobilis Kristóf − aki többek közt a tőzsdén jegyzett Budapesti Ingatlanfejlesztési és -hasznosítási Zrt. (BIF) résztulajdonosa − érdekeltségi körébe kerültek az SCD értékes budapesti ingatlanjai. Az ingatlanfejlesztő cég tavaly már eladni kényszerült teljes balatoni portfólióját, a most aláírt szerződés értelmében pedig az értékes budapesti fejlesztéseit és épületeit is értékesítette. A tranzakcióról − amelyről már hetek óta keringtek pletykák a hazai ingatlanos körökben − Jászai Gellért, az SCD többségi tulajdonosa közleményében elmondta, az ingatlanfejlesztési piac jövedelmezőségi kilátásai, az egyre mélyülő európai válság és a bankok hitelezési aktivitásának további csökkenése miatt döntött úgy, hogy értékesíti budapesti ingatlanait, illetve fejlesztés előtt álló projektjeit.
Az üzletember szerint naponta dőlnek meg az ingatlanpiac korábban megingathatatlannak tűnő fundamentumai, a mai helyzetben ezért két lehetőség közül kellett választania. Az első, hogy további befektetésekkel a megváltozott környezetben is eredményes üzemméretet és portfóliót alakít ki, a második pedig, hogy eladja valakinek az ingatlancsomagot, és a vevő vélhetően hasonló megfontolások alapján vásárolja meg azt − indokolta az eladásról szóló döntését Jászai. Nobilis megerősítette a tranzakció tényét, további részletekről azonban nem kívánt nyilatkozni.
