Elfogadta tegnap az Európai Bizottság (EB) a Magyarország ellen túlzott deficit miatt folyó eljárás következő lépésének ajánlástervezetét, amit az európai uniós tagországok pénzügyminiszterei elé terjeszt elfogadásra. A téma várhatóan a miniszteri tanács március 13-án tartandó találkozóján kerül napirendre. Az ajánlástervezet szerint Magyarországot további költségvetési erőfeszítésekre kérik annak érdekében, hogy sikerüljön idén elérni a kormány saját, GDP-hez viszonyított 2,5 százalékos hiánycélját, jövőre pedig az uniós küszöbként meghatározott 3 százalék alatti deficitet.
Az EB a múlt hónapban jelentette be, hogy a minisztereknek azt is javasolja: jövő januári hatállyal függesszék fel 495 millió euró folyósítási lehetőségét a Magyarországnak szánt kohéziós keretből, mert az ország nem teljesítette kellő hatékonysággal a deficitcsökkentést célzó uniós ajánlásokat. Az MTI-Eco által idézett tervezet szerint Magyarországnak a miniszteri jóváhagyástól fél éve lesz arra, hogy \"hatékony akciót\" hajtson végre, azaz szeptember közepéig kell az újabb intézkedéseket elfogadnia.
