BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nevet vált a Mezőgazdasági Szakigazgatási Hivatal

2012. március 5. hétfő, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Nevet vált március 15-én a Mezőgazdasági Szakigazgatási Hivatal (MgSZH). Egyúttal a korábban külön szervezetként működő Magyar Élelmiszer-biztonsági Hivatal beolvad az MgSzH-ba. Az erről szóló, február 29-én a Magyar Közlönyben megjelent kormányrendelet szerint az új hatóság a jövőben a MÉBIH jogutódjaként, Nemzeti Élelmiszer-biztonsági Hivatalként (NÉBIH) működik tovább. A rendelet szerint a jogutódlással kapcsolatos feladatok rendezéséről, valamint az ehhez kapcsolódó vagyon-, létszám- és forrásátcsoportosításról feladat átadás-átvételi megállapodást kell készíteni 2012. február 29-éig.

Egyebekben gyakorlatilag az eddigieknek megfelelően működik majd a hivatal: országos hatáskörű, önállóan gazdálkodó költségvetési szervként, amely a megyei és fővárosi kormányhivatalok mezőgazdasági szakigazgatási szervei által végzett feladatok szakmai irányításáért is felel. Utóbbiak igazgatási szolgáltatási bevételeinek 20 százalékát a szakmai feladatok ellátása érdekében a NÉBIH kapja meg és használhatja fel, de bevételei között szerepel az élelmiszerlánc évente befolyó felügyeletidíj-fejlesztésre fordítandó 10 százaléka mellett a felügyeleti díj fennmaradó összegének 40 százaléka is. A felügyeleti díjbevétel fennmaradó 60 százalékát a Nemzeti Államigazgatási Központ használhatja föl. A rendelet egyúttal a névváltás kapcsán rendezi azt is, hogy az egyes feladatok ellátása során mely egyéb hatóságokat szükséges bevonnia szakhatóságként az első- vagy másodfokú eljárásokba.

Kiss Melinda
Kiss Melinda

Ez is érdekelhet