BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Tarlós nem akar nemzetközi botrányt a vízmű miatt

2012. március 2. péntek, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A fővárosi közgyűlés szerdán mandátumot adott Tarlós István főpolgármesternek a Fővárosi Vízművek Zrt. két külföldi tulajdonosával − a német RWE-vel és a francia Suez Environnementtel − 1997-ben kötött szerződés felmondására. A két befektető tegnapi közleményében hangsúlyozta, a Suez Environnement és az RWE a fővárossal 15 évvel ezelőtt megkötött szerződést mindig tiszteletben tartotta. A két vállalat szerint a szerződés módosításáról, megszüntetéséről már az előtt tárgyalásokat javasoltak, hogy a főváros elküldte utolsó értesítését.

A Fővárosi Vízművekben 25 százalék plusz egy szavazatnak megfelelő tulajdonrészt szerzett 1997-ben a két társaság, a tulajdonszerzéssel 25 éves üzemeltetési jog is járt, amit a közös Hungáriavíz Zrt.-n keresztül gyakorolnak. A befektetők 1997-ben 16,5 milliárd forintot fizettek a részvénycsomagért, ám most felmerülhet az \"ingyen\" államosítás lehetősége is (Napi Gazdaság, 2012. március 1.).

Tarlós a köztévében tegnap arról beszélt, hogy a legkívánatosabb megoldás a megegyezés a befektetőkkel, amennyiben azonban fel kell mondani a szerződést, ezt a kormánnyal egyezteti majd a főváros. Tarlós szerint \"nem olyan egyszerű\" ez a kérdés, hiszen egy nagy ország nagybefektetőjéről van szó, amellyel 1997-ben kötött a város \"egy egyébként megkérdőjelezhető szerződést\". A főpolgármester szerint \"úgy néz ki\", hogy a szerződést a befektető komolyan megsértette, tehát elvileg fennáll a felmondás lehetősége, a városvezető ugyanakkor elkerülné a \"külpolitikai bonyodalmat\". Tarlós szerint szerdán nem született végleges döntés, \"csupán\" arra hatalmazták fel a főpolgármestert, hogy ha a körülmények úgy alakulnak, akkor jogában legyen felmondani a szerződést.

Leszák Tamás
Leszák Tamás

Ez is érdekelhet