BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Rég nem látott mennyiségben vonták ki betétjeiket a háztartások

2012. március 1. csütörtök, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A magyar háztartások 2006 augusztusa óta nem látott betétkivonást hajtottak végre januárban: 202 milliárd forintnyi betétet vettek ki a bankokból − derült ki az MNB statisztikáiból. A trendet részben magyarázza a deviza-jelzáloghitelek végtörlesztése, amelynek köszönhetően szeptember vége óta közel ötödével csökkent a családok devizás jelzáloghitel-tartozása, de minden bizonnyal hatással volt rá az IMF-tárgyalások bejelentését követő betétpánik is. A forintalapú lakáshitelből végtörlesztők átlagosan 12,5 százalékos hiteldíjjal szembesültek, olyan lakossági hitelt pedig alig folyósítottak a bankok, amit aztán ne végtörlesztésre használtak volna fel a családok − írta a Portfolio.hu. Tranzakciós alapon minden korábbinál nagyobb összeggel, 348,1 milliárd forinttal törlesztettek több hitelt a háztartások, mint amennyit felvettek, ezt a devizahitelek tekintetében tapasztalt 475,7 milliárdos nettó törlesztés okozza.

Leszák Tamás
Leszák Tamás

Ez is érdekelhet