Az állam az év elején 757 volt megyei, illetve fővárosi önkormányzati intézményt vett fenntartásba, amelyek működtetésével összesen 189 milliárd forintos tartozást is magára vállalt − közölte Navracsics Tibor közigazgatási és igazságügyi miniszter egy képviselői kérdésre adott válaszában. Az állam megyénként átlagosan 9,94 milliárd forint tartozást örökölt, a legkisebb, 2,37 milliárd forintos kintlévőség Győr-Moson-Sopron megyéből, a legnagyobb, 19,1 milliárdos pedig Pest megyéből származik. Az állam legnagyobb számban oktatási intézményeket vett át, összesen 240-et, egészségügyi intézményből 66-ot vont fenntartása alá. Gazdálkodási, környezetvédelmi és vízügyi intézményből 220 került az államhoz, szociális, gyermek- és ifjúságvédelmiből 147, közművelődésiből pedig 84. Navracsics arra nem tudott válaszolni, hogy az állam mekkora vagyont vett át a megyéktől, illetve a fővárosi önkormányzattól, mivel ezek felmérése még nem fejeződött be.
