Az idén legalább ötszázalékos bevételnövekedésre számít a Syngenta Magyarország, miután az elmúlt évben 29 milliárd forintos árbevételt ért el, ami 8-10 százalékkal haladta meg a 2010-es eredményeket. Ezenfelül a cég mezőtúri vetőmagüzeme is eredményesen zárta az évet, az idén pedig − a mintegy 7,5 milliárd forintos beruházás befejezését követően − várhatóan mintegy 6 milliárd forintot fizet majd ki a vetőmagtermelő magyar partnereknek. A vetőmagüzem termelése 80 százalékával a közép-európai vetőmagigényeket fedezi, a fennmaradó hányadból a magyar piacot szolgálja ki. A gazdák termelési kedve jó, a jövedelmi helyzetük is stabil, és egyre többen közülük megtérülő beruházásként kezelik a prémium vetőmagok vásárlását − hangsúlyozta Czigány Tibor ügyvezető igazgató. Ezért a piaci viszonyok függvényében akár ennél nagyobb forgalombővülés is előfordulhat. Ehhez a 2012-re tervezett, infláció feletti áremelések hatása is hozzájárul majd.
