Közel kétmilliárd forinttal emelte meg a Magyar Gáz Tranzit Zrt. alaptőkéjét a társaság közgyűlése, az új részvényeket az MFB Invest Zrt. veszi át. A részvények vásárlásával a két nagy tulajdonos, az MFB Invest és az MVM Zrt. azonos arányú tulajdoni hányaddal rendelkezik a Magyar Gáz Tranzitban. A társtulajdonos bevonása az Európai Unió harmadik energiacsomagjában megfogalmazott tulajdonosi szétválasztási előírások teljesítéséhez szükséges.
A Magyar Gáz Tranzitot idén január 1-jével, a szintén MVM-leány OVIT Zrt.-ből kiválással hozták létre, kétmilliárd forintos alaptőkével. A társaság feladata a magyar−szlovák gázvezeték megépítése. A vezeték teljes hossza mintegy 115 kilométer, magyarországi (Vecsés és Balassagyarmat közötti) szakasza pedig 94 kilométer lesz. A 2014. december 31-ig megépítendő vezeték tervezett átviteli kapacitása évi 5 milliárd köbméter.
A tavaly januárban megkötött magyar−szlovák kormányközi megállapodás alapján az Európai Bizottságnak megküldött támogatási kérelmében a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium az MVM-csoporthoz tartozó OVIT-ot jelölte ki a projekt kedvezményezettjének. Az MVM, majd az OVIT közgyűlése tavaly szeptemberben döntött a magyar−szlovák gázvezeték építését végző projekttársaság alapításáról.
