Nem Győrben, hanem a közeli Gönyűn épülhet meg az Audi-gyárat − annak bővítése után − kiszolgáló logisztikai park − erősítette meg a társaság a Kisalföld hasábjain a Napi Gazdaság korábbi értesüléseit (Napi Gazdaság, 2011. november 24.). Fellegi Tamás akkori fejlesztési miniszter egy képviselői kérdésre ősszel azt válaszolta, hogy az Audi jelentkezett, hogy logisztikai parkját Gönyűn valósítaná meg. Az autógyártó erre akkor úgy reagált, hogy valóban tervez ilyet, a helyszínről és a megvalósítás módjáról azonban még folynak a tárgyalások. Becsey Zsolt külgazdaságért felelős miniszterelnöki megbízott szerint a kormány minden feltételt biztosít ahhoz, hogy az Audi logisztikai parkja a gönyűi kikötőben épüljön fel. A lap \"illetékesek\" által megerősített információja szerint az Audi vezetése már tárgyalt a témában a miniszterelnökkel. A területen a vízi és a közúti kapcsolat megépítése után mintegy tízmilliárd forintból − főleg uniós pénzekből − 2008-ban vasúti összeköttetést építettek, azonban az ipari parkban alig akad betelepülő, így Brüsszel visszakövetelheti a mintegy nyolcmilliárdos támogatást.
