BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az Audi mentheti meg a gönyűi kikötőt

2012. február 27. hétfő, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Nem Győrben, hanem a közeli Gönyűn épülhet meg az Audi-gyárat − annak bővítése után − kiszolgáló logisztikai park − erősítette meg a társaság a Kisalföld hasábjain a Napi Gazdaság korábbi értesüléseit (Napi Gazdaság, 2011. november 24.). Fellegi Tamás akkori fejlesztési miniszter egy képviselői kérdésre ősszel azt válaszolta, hogy az Audi jelentkezett, hogy logisztikai parkját Gönyűn valósítaná meg. Az autógyártó erre akkor úgy reagált, hogy valóban tervez ilyet, a helyszínről és a megvalósítás módjáról azonban még folynak a tárgyalások. Becsey Zsolt külgazdaságért felelős miniszterelnöki megbízott szerint a kormány minden feltételt biztosít ahhoz, hogy az Audi logisztikai parkja a gönyűi kikötőben épüljön fel. A lap \"illetékesek\" által megerősített információja szerint az Audi vezetése már tárgyalt a témában a miniszterelnökkel. A területen a vízi és a közúti kapcsolat megépítése után mintegy tízmilliárd forintból − főleg uniós pénzekből − 2008-ban vasúti összeköttetést építettek, azonban az ipari parkban alig akad betelepülő, így Brüsszel visszakövetelheti a mintegy nyolcmilliárdos támogatást.

Leszák Tamás
Leszák Tamás

Ez is érdekelhet