Tizenhárom év után veszteségessé vált a magyar bankszektor 2011-ben: a szektor összesített adózott eredménye mínusz 92,6 milliárd forint volt tavaly, szemben a 2010-es 12,3 milliárdos nyereséggel − derült ki a PSZÁF gyorselemzéséből. Az előzetes adatok alapján 2011 negyedik negyedévében 149 milliárd forint veszteséget szenvedett el az ágazat. Az eredmény utolsó negyedévi alakulásában a végtörlesztéssel összefüggő veszteségek játszottak meghatározó szerepet, az év egészében azonban a nem teljesítő állományra képzett tartalékok húzták le leginkább a teljesítményt. A bankszektor adózás előtti vesztesége 46,5 milliárd forint volt 2011-ben, szemben a megelőző évi 34,4 milliárdos nyereséggel. A bankok összesített mérlegfőösszege 2011. december végén 28 906 milliárd forint volt, ami 2,8 százalékkal (781 milliárd forinttal) kevesebb a 2010. végi értéknél. A PSZÁF gyorselemzése szerint a háztartások az év végén általában jelentős volumenű betétet helyeznek el, és ez a tendencia nem változott tavaly sem.
