A külföldről, központi támogatással beszerzett autóbusz még harmadával alacsonyabb áron is többe kerül a magyar államnak, mint ha az ugyanolyan paraméterű, komfortfokozatú autóbuszt magyar gyártótól rendelné meg − idézte a Nemzetgazdasági Minisztérium előterjesztésének megállapítását a NABI Gyártó és Kereskedelmi Kft. közleménye. A társaság szerint saját számításai is alátámasztják a fentieket. A NABI szerint a magyar közösségi közlekedés jelenlegi autóbuszainak fenntartása 15 évet meghaladó átlagéletkoruk és műszaki állapotuk miatt két-háromszoros költséget jelent a modern járművekhez képest. A Budapesten és Kaposváron autóbuszokat gyártó vállalat szerint egy hazai autóbusz gyártása évente 3-4 munkahelyet érint (az autóbuszgyártói, beszállítói oldalon és a kapcsolódó szolgáltatásokat nyújtó külső szolgáltatóknál), így 500 új hazai autóbusz beszerzése kétezer főnek, közvetve pedig további ezer embernek biztosít munkalehetőséget. A magyar autóbuszok vételárának 16-18 százaléka pedig közvetlenül megjelenik az államkasszában adó és egyéb bevételek formájában.
