BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Felállt a versenyszféra új konzultációs fóruma

2012. február 23. csütörtök, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A versenyszféra és a kormány állandó konzultációs fórumának (VKF) létrehozásával a jövőben lehetőség lesz arra, hogy nemcsak a munka világához szorosan köthető kérdésekben, de valamennyi, a résztvevőket közvetlenül érintő gazdasági és szociális jogszabállyal kapcsolatban egyeztessenek a felek − mondta Czomba Sándor, a Nemzetgazdasági Minisztérium foglalkoztatáspolitikáért felelős államtitkára a fórumot létrehozó megállapodás aláírásakor. A megállapodást a munkaadói oldal képviseletében a VOSZ, az MGYOSZ és az ÁFEOSZ−Coop−KÉSZ, míg a munkavállalói oldal nevében a Liga, a Munkástanácsok és az MSZOSZ írta alá.

A VKF működése Czomba szerint nem érinti a Nemzeti Gazdasági és Szociális Tanács működését. Az új fórum többszintű konzultációs, véleményező és javaslattevő szervezet lesz munkajogi, munkához kötődő pénzbeni ellátásokkal, valamint minden egyéb gazdasági és szociális kérdéssel kapcsolatban, a fórum a már elfogadott jogszabályok gyakorlati hatásait is elemzi majd. A Napi Gazdaság úgy értesült, hogy Orbán Viktor miniszterelnök ígérete szerint leginkább e szakértői tevékenységet támogatja majd anyagilag a kormány. A VKF kormányfő által vezetett testületi ülése félévente lesz, jelenleg hetente egyeztetnek a VKF tagjai a bérkompenzáció kapcsán.

Kiss Melinda
Kiss Melinda

Ez is érdekelhet