Európai uniós jogszabály-módosítást javasol Magyarország annak érdekében, hogy a tagállamokban kiemelt módon tudják segíteni a fiatal korosztályok munkához jutását. Ezt Czomba Sándor foglalkoztatáspolitikáért felelős államtitkár pénteken Brüsszelben jelentette be az EU-tagországok munkaügyi minisztereinek találkozóján. Az ülést követően az MTI-nek elmondta, azt kezdeményezte, hogy az úgynevezett általános csoportmentességi rendelet módosításával a fiatalokat mint hátrányos helyzetű önálló célcsoportot nevesítsék, és ezáltal kiemelten támogathatóvá váljanak. Czomba Sándor az ülésen jelezte azt is, hogy a magyar kormány több eszközzel külön segíti a fiatalok munkába állását, köztük az uniós források felhasználásának gyorsításával és a fiatalok uniós programokba bevonásával.
