Hárommillió euró, azaz mintegy 900 millió forint kárt okozott a Mátrai Erőműben a tegnap hajnalban keletkezett tűz. Az erőmű IV-es blokkjának főtranszformátora gyulladt ki, amikor hálózatra kapcsolták az áramtermelő egységet, az első vizsgálat szerint az erős havazás és a tartós hideg is közrejátszhatott a tűz kialakulásában − mondta Korcsog Béla, a Mátrai Erőmű Zrt. médiareferense az MTI-nek. A tűz nem jelent kiesést az áramtermelésben, mivel az erőműnek van tartalék főtranszformátora. A lángok hajnali fél hatkor lobbantak fel, háromnegyed hétre pedig már meg is fékezték a tüzet, személyi sérülés vagy környezetszennyezés nem történt. A társaság közlése szerint rendelkezik a hasonló károk mérséklésére megfelelő biztosítással, így a fogyasztókat nem éri hátrány. A veszteségek mérséklése érdekében a cég a tervezettnél hamarabb kezdi el az érintett IV-es blokk nagyjavítását, a folyamat során építik be a tartalék főtranszformátort is.
