BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Hatmilliárdos vasúti tendert nyert el az Ovit

2012. február 16. csütörtök, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az MVM-leány Ovit Zrt. vezette konzorcium nyerte a Szajol−Kisújszállás és a Kisújszállás−Püspökladány vasúti vonalszakaszok felújításához kapcsolódó teljes felsővezeték-szerelési munkálatokra kiírt tendert − közölte a társaság. Az Ovit − a tulajdonos MVM Zrt. támogatásával − 2011 elején döntött úgy, hogy a Vasútvill Kft. és a BSS 2000 Kft. közreműködésével konzorciumot hoz létre O-V-B néven, és megpályázza a két vasúti szakasz teljes felújításához tartozó, profiljába illő feladatot. A konzorcium a munkákat összesen 6 milliárd forintos áron nyerte el. A megrendelővel, azaz a Swietelsky Vasúttechnika Kft., a Szentesi Vasútépítő Kft. és a Közgép Zrt. alkotta konzorciummal kötött szerződés értelmében idén több mint 2 milliárd forintos árbevétel várható a teljesítésekből. Jelenleg a munkák előkészítése, az anyagrendelések és a vágányzári egyeztetések folynak, a kivitelezés március közepétől indul, az építkezésre szakaszosan kerül sor. Az Ovit − januárban létrehozott leányvállalatán, a Magyar Gáz Tranzit Zrt.-n keresztül − a magyar−szlovák gázvezeték építésében is részt vesz.

Leszák Tamás
Leszák Tamás

Ez is érdekelhet