Tavaly 323 ezer tonna csomagolási hulladékot gyűjtött be az Öko-Pannon Nonprofit Kft, ami 61 százalékos hasznosítási arányt jelent − közölte a társaság. Az Öko-Pannon ezzel nemcsak a 2011-es jogszabályi előírást teljesítette, hanem az idei EU-s irányelvben meghatározott hasznosítási szintet is. A kötelező hasznosítási arányokat minden anyagfajtára egyenként teljesítette a kft., eltérés csak az üvegnél mutatkozik, itt a 2011-es hasznosítási arány 3 százalékkal marad el a 2012-re elvárt szinttől. Az év végére a lakossági begyűjtési rendszerhez tartozók száma elérte a 6 milliót, a lakossági szelektív gyűjtésben a csomagolási hulladék pedig az 58 ezer tonnát. Az EU vonatkozó irányelve szerint Magyarországon idén év végéig a csomagolási hulladék 60 százalékát kell hasznosítani. Az Öko-Pannon tavaly bevételének 93 százalékát, több mint 6 milliárd forintot fordított szelektív hulladékbegyűjtésre, illetve szemléletformálásra. A környezetvédelmi termékdíjról idén január 1-jétől hatályba lépett törvény megszüntette az EU-ban működő koordináló szervezeti rendszert, állami kézbe vette ezt a tevékenységet.
