Semmissé nyilvánította az Emfesz Első Magyar Földgáz- és Energiakereskedelmi Kft. adásvételi szerződését tegnapi ítéletében a Kúria, egyedüli tulajdonosként a ciprusi bejegyzésű Mabofi Holdingsot helyezte vissza jogaiba. A testület ezzel helybenhagyta az első fokon meghozott, másodfokon jogerőre emelkedett döntést, miszerint Góczi István korábbi ügyvezetőnek 2009. április 28-án nem volt joga eladni a Mabofi 100 százalékos üzletrészét a svájci bejegyzésű RosGas AG-nak. Góczi az MTI-nek elmondta, az ítéletben foglaltak szerint amennyiben a moszkvai választott bíróság a RosGas AG javára dönt a tulajdonlás kérdésében, akkor az Magyarországon is érvényes lesz − ez az ítélet március közepére várható. A Magyar Energia Hivatal tavaly januárban függesztette fel a cég gázkereskedői engedélyét, miután a rendszerirányító FGSZ Zrt. felfüggesztette az Emfesszel kötött szerződést. A hivatal végül bevonta az Emfesz engedélyét. A Mabofi szerint a Kúria ítélete lehetővé teszi a Group DF-hez tartozó magyar vállalkozás más cégekbe kivont vagyona egy részének visszaszerzését is.
