BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Mától pályázható a munkahelymegtartó támogatás

2012. február 14. kedd, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A meglévő foglalkoztatási kapacitás megtartására, a csoportos létszámleépítés elkerülésére központi munkahelymegőrző programot indított a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM), a cégek február 14-től június 30-ig pályázhatnak vissza nem térítendő támogatásra − közölte Czomba Sándor foglalkoztatáspolitikai államtitkár. A tárca a Nemzeti Foglalkoztatási Alapból 500 millió forint erejéig nyújt vissza nem térítendő támogatást a központi munkahelymegőrző programban. A tárca számításai szerint a programra fordítható keret felhasználásával közvetlenül 1-2 ezer, közvetve 2−4 ezer munkahely őrizhető meg. Az államtitkár szerint támogatást csak azon munkaadók kaphatnak, amelyek az elvárt béremelést minden, folyamatosan foglalkoztatott munkavállalójuknál végrehajtották.Támogatást a legalább 50 főt, hátrányos térségben legalább 25 főt foglalkoztatók kaphatnak, legfeljebb hat hónapra. A program keretében nyújtható munkahelymegőrző támogatás havi mértéke munkavállalónként a minimálbér 120 százaléka lehet, azaz 2012-ben 111,6 ezer forint.

Leszák Tamás
Leszák Tamás

Ez is érdekelhet