BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Lezárult az MNB havi eurótendere

2012. február 14. kedd, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az MNB a végtörlesztési programhoz kapcsolódó januári euróeladási tenderén összesen 744 millió euró (mintegy 232 milliárd forint) ajánlatot fogadott el, ebből a hónap végéig 707 millió eurót (azaz 216 milliárd forintot) fizetett ki a megvalósult végtörlesztésekhez − derült ki a jegybank tegnap publikált statisztikai mérlegéből. Az MNB tavaly októbertől hetente tart a végtörlesztési programhoz kapcsolódó euróeladási tendert, négy hónap alatt eddig összesen 2,3 milliárd euró (több mint 700 milliárd forint) ajánlatot fogadott el, az összegből 1,6 milliárd euró, azaz 472 milliárd forint végtörlesztés valósult meg. A PSZÁF adatai szerint az idén január végéig teljesített végtörlesztések piaci árfolyamon 1,1 milliárd forintot tettek ki, ebből az ügyfeleknek fix árfolyamon 776 milliárd forintot kellett kifizetniük. A január végéig fedezetüket igazoló adósok piaci árfolyamon még további 145 milliárd forintnyi devizaalapú hitelt kívánnak végtörleszteni.

Leszák Tamás
Leszák Tamás

Ez is érdekelhet