BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Eredménytelenül zárult a Diákhitel Központ kötvény-visszavásárlása

2012. február 14. kedd, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Hat ajánlat érkezett, összesen mintegy 3,9 milliárd forint értékben a Diákhitel Központ (DK) kötvény-visszavásárlási ajánlatára a február 13-i aukción, amelyek közül a társaság egyet sem fogadott el − derül ki a DK-nak a BÉT honlapján közzétett közleményéből. A társaság a 21 milliárd forint névértékben forgalomba hozott vállalati kötvény kinn levő állományának legfeljebb 50 százalékát kívánta visszavásárolni lejárat előtt. A 2012. június 12-én lejáró kötvényeket a 2009. augusztus és 2011. december közötti időszakban bocsátották ki a hallgatói hitelrendszer finanszírozása érdekében, a társaság \"a lejáró adósság miatt likviditáskezelési céllal\" kezdeményezte a lejárat előtti visszavásárlást. A társaság másik közleménye szerint már csak holnapig igényelhetik a diákhitelt azok a hallgatók, akik márciusban szeretnének a pénzhez jutni. A szemeszterenkénti igényelhető legmagasabb összeg az államilag támogatott képzésben részesülő diákok esetében 200 ezer forint, a költségtérítéses képzésben részt vevő diákok esetében 250 ezer forint is lehet.

Leszák Tamás
Leszák Tamás

Ez is érdekelhet