Csökkent januárban a bankrendszer forintlikviditása, elsősorban a hitelintézetekkel szembeni swapállomány emelkedése, valamint a központi kormányzathoz érkező befizetések következtében − közölte az MNB. A forintlikviditás szűkülését mutatja, hogy a bankok kéthetes MNB-kötvény- átlagállománya 145 milliárd forinttal, 3683 milliárd forintra csökkent, a belföldi szereplőké 265 milliárddal csökkent, a külföldieké pedig 121 milliárddal nőtt az előző hónaphoz képest. A hitelintézetek egynapos betéteinek állománya 38 milliárd forinttal, 597 milliárd forintra mérséklődött. A jegybank hitelintézetekkel szembeni swapállománya 220 milliárd forinttal, 506, a központi kormányzat betétei pedig 140 milliárd forinttal, 1439 milliárdra forintra emelkedtek. A forgalomban lévő készpénzállomány 29,5 milliárd forinttal emelkedett, ez is szerepet játszott a likviditás csökkenésében. A végtörlesztéshez kapcsolódó swapok havi átlagos állománya 262 milliárd forint volt.
