BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Napelemes erőmű segítheti Ete községet

2012. február 13. hétfő, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Napelemekkel működő, négy megawatt teljesítményű erőmű építését tervezik a Komárom-Esztergom Megyei Ete községben. Rohonczi László polgármester szerint a 80-szor 150 centiméteres táblák sokaságát gyenge minőségű termőföldekre telepítik, úgy, hogy ott akár állatokat is lehet majd tartani a későbbiekben. A napelemes erőmű önálló egységeit vezetékekkel kapcsolják össze, és úgy kötik rá valamennyit az inverterre, ami az alacsony egyenfeszültséget átalakítja váltófeszültségű magasfeszültséggé. A beruházást egy szlovákiai magyar vállalkozó elképzelései alapján valósítják meg. A későbbiekben még egy hasonló teljesítményű napelemes erőművet építenek a településen. A polgármester szerint a tervek megvalósításával több munkahely lesz a községben, az földterületek bérleti díja, illetve az iparűzési adó pedig az önkormányzat bevételeit gyarapítja, olyannyira, hogy Ete kikerülhet a hátrányos helyzetű községek közül.

Leszák Tamás
Leszák Tamás

Ez is érdekelhet