Jelenleg az államigazgatási egyeztetésnél tart a turizmustörvény előkészítése, a szöveg tartalmazza a szolgáltatók minősítésére vonatkozó szabályokat is − jelentette be Nemes Andrea, a Nemzetgazdasági Minisztérium turisztikai és vendéglátó-ipari főosztályának vezetője a Magyar Turizmus Minőségi Díj tegnapi sajtótájékoztatóján. A minősítés jelenleg az éttermekre és a szállodákra határoz meg kritériumokat, de ezt ki kell szélesíteni az iparág egyéb területeire, így például a taxitársaságokra és az utazási irodákra is − mondta Horváth Gergely, a Magyar Turizmus Zrt. vezérigazgatója. Nemes szerint az Európa Tanács munkacsoportot hozott létre az unión belüli egységes minősítés kidolgozására, a két év múlva bevezetendő egységes minősítést csak azok nyerhetik majd el, akiknek van saját nemzeti minősítési rendszerük. A magyar minősítési rendszer 2006 óta él, eddig − a mintegy 800-ból − 121 szálloda, továbbá 26 étterem nyerte el a díjat − írta az MTI-Eco. Idén két étteremnek és 17 szállodának hosszabbította meg a zsűri az egyszer már elnyert Q-jelet. További hat szálloda és egy étterem pedig először kapta meg az elismerést.
