BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Tizedével bővült a Würth Magyarországon

2012. február 9. csütörtök, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A szereléstechnikai cikkek értékesítésével foglalkozó Würth magyarországi nettó árbevétele 2011-ben 10,8 százalékkal, 6,2 milliárd forintra nőtt − közölte a társaság. A rekordot jelentő forgalombővüléssel a cég értékesítési volumene meghaladta a válság előtti szintet. A német konszern forgalma tavaly globálisan 12,3 százalékkal, 9,7 milliárd euróra emelkedett. A Würth Magyarországon idén 21 százalékos árbevétel-növekedést tervez − emelte ki Hámori Márk, a Würth Szereléstechnika Kft. ügvvezető igazgatója. A társaság két üzlet megnyitását tervezi idén, jelenleg 330 dolgozót foglalkoztat, az anyacég százezer terméke közül pedig mintegy 40 ezer Magyarországon is elérhető. Az anyacég a legnagyobb bővülést a német piacon érte el, ahol 14 százalékkal, 4,4 milliárd euróra növelte forgalmát. Az operatív üzemi eredmény 385 millió eurót tett ki, ami megfelelt az egy évvel korábbi szintnek. Az eredményt negatívan befolyásolta, hogy a napelemek gyártása veszteséges volt. Az anyacég 2012-re ismét két számjegyű növekedéssel számol, a csoport árbevétele idén először lépheti át a 10 milliárd eurós határt − mondta Robert Friedmann, a konszern szóvivője.

Leszák Tamás
Leszák Tamás

Ez is érdekelhet