A törökök elfogadták a magyar hatóság intézkedési csomagját, ezért ismét engedélyezik az élőállat-, így a marhaimportot Magyarországról − közölte a Vidékfejlesztési Minisztérium (VM) kedden az MTI-vel. A közlemény szerint a török mezőgazdasági, élelmiszer-ipari és állattenyésztési minisztérium feloldja a magyarországi élőállat-szállítás ideiglenes felfüggesztését, ezért a kvóták kiosztása után folytatódhat a kiszállítás. A tájékoztatás szerint az exporttal foglalkozó cégek is megkapják az információkat a korlátozás megszüntetéséről. A közlemény szerint a jövőben a magyar cégek a szállítmányokat meghatározott gyűjtőpontokról indíthatják útnak, ahol magyar és török állatorvos közreműködésével vizsgálják a járművekre felrakott állatok szállítási körülményeit, fülszámukat és a dokumentumokat. A török hatóságok tavaly decemberben függesztették fel ideiglenesen a magyar szarvasmarhaexportot technikai kifogásokra hivatkozva.
