Magyarországon 30 ponton áll a Nielsen fogyasztói bizalmi indexe, ami a világon a legalacsonyabb mutató. Közvetlenül a magyar index előtt áll a portugál, a görög, a horvát, a dél-koreai és az olasz. A magyar mutató most 7 ponttal alacsonyabb, mint a harmadik negyedévben, előtte, a 2011. második negyedévi, májusi felmérés 43 pontos eredményével még előztük Portugáliát és az akkor sereghajtó Görögországot − írja a Nielsen.
Magyarországon az index három összetevője közül viszonylag legkedvezőbb a helyzet az anyagiaknál: a harmadik negyedévi 13 százalékkal szemben legutóbb a megkérdezett magyarok 9 százaléka nyilatkozott úgy, hogy személyes pénzügyi helyzete a következő tizenkét hónap során jó lesz. \"Nem olyan jó\", vélekedett 37, illetve \"rossz\", mondta 51 százalék. További 3 százalék nem tudta eldönteni.
A munkahelyi kilátásokat a válaszadók közül senki sem tartja kitűnőnek, és csak 2 százalék jónak. Nem olyan jó 22, míg 74 százalék szerint rossz. \"Nem tudom\" − mondta 2 százalék.
A vásárlóerőre vonatkozó kérdésre a magyarok közül szintén senki sem válaszolta, hogy kitűnő lenne és mindent meg tud vásárolni, amit szeretne, 7 százalék szerint viszont jó a helyzete. Összesen 36 százalék úgy látja, hogy nem olyan jó, 55 szerint pedig rossz. További 2 százalék nem tudta eldönteni.
