BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Egyre több gázt tárol ki az MMBF Zrt.

2012. február 8. szerda, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A tartósan hideg idő miatt tegnap napi 16 millió köbméterre emelkedett az MMBF Földgáztároló Zrt. kereskedelmi tárolójából kitárolt földgáz mennyisége, ami az előrejelzések szerint emelkedhet is a következő napokban − mondta Gáti István, a cég vezérigazgatója kedden az MTI-nek. A vezérigazgató szerint a szerdai kitárolási igény 18,5 millió köbméterre nőtt, a tárolóból egy nap alatt 21-22 millió köbméter gázt tudnak kitárazni. A napi 70-80 millió köbméteres országos gázfelhasználás mintegy felét a különböző kereskedelmi tárolók biztosítják, az MMBF a teljes napi mennyiség 20 százalékát tárolja ki, az 500 millió köbméteres kereskedelmi tárolójukban 400−410 millió köbméter gáz található. Az FGSZ tegnapi adatai szerint Magyarország a hétfőinél valamivel kevesebb, 73 millió köbméter gázt fogyasztott tegnap. Az MMBF stratégiai földgáztárolójából nem történt kivétel, ott 915 millió köbméter földgáz van. Közben a paksi atomerőmű  hűtővizének biztosítása érdekében két uszályt rendeltek a Dunára az erőmű hideg vizes csatornájához, hogy megakadályozzák a jégtorlaszok kialakulását.

Leszák Tamás
Leszák Tamás

Ez is érdekelhet