A tartósan hideg idő miatt tegnap napi 16 millió köbméterre emelkedett az MMBF Földgáztároló Zrt. kereskedelmi tárolójából kitárolt földgáz mennyisége, ami az előrejelzések szerint emelkedhet is a következő napokban − mondta Gáti István, a cég vezérigazgatója kedden az MTI-nek. A vezérigazgató szerint a szerdai kitárolási igény 18,5 millió köbméterre nőtt, a tárolóból egy nap alatt 21-22 millió köbméter gázt tudnak kitárazni. A napi 70-80 millió köbméteres országos gázfelhasználás mintegy felét a különböző kereskedelmi tárolók biztosítják, az MMBF a teljes napi mennyiség 20 százalékát tárolja ki, az 500 millió köbméteres kereskedelmi tárolójukban 400−410 millió köbméter gáz található. Az FGSZ tegnapi adatai szerint Magyarország a hétfőinél valamivel kevesebb, 73 millió köbméter gázt fogyasztott tegnap. Az MMBF stratégiai földgáztárolójából nem történt kivétel, ott 915 millió köbméter földgáz van. Közben a paksi atomerőmű hűtővizének biztosítása érdekében két uszályt rendeltek a Dunára az erőmű hideg vizes csatornájához, hogy megakadályozzák a jégtorlaszok kialakulását.
