BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Győrben duplázott a Nemak

2012. február 7. kedd, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Két év alatt megduplázta győri gyárának teljesítményét az autóipar számára alumínium hengerfejeket gyártó Nemak Kft., amelynek mexikói tulajdonosai további fejlesztéseket terveznek − közölte az MTI-vel Mersich Gábor gazdasági igazgató. Megjegyezte, a társaság 2009-ben 1,3 millió, 2010-ben 2 millió, tavaly pedig 2,5 millió darabot gyártott Győrben. A cég főbb vevői közé tartozik a Renault, a General Motors, az Audi és a BMW is.

A Nemak Kft. részben az Új Magyarország Fejlesztési Terv forrásait is felhasználva mintegy 18 millió euró értékű beruházást valósított meg a győri ipari parkban, ennek részeként új üzemcsarnokot avatott és modern gépsorokat telepített, ezzel több mint 175 új munkahelyet teremtve. A társaság alkalmazottainak száma ezzel 800 fő fölé emelkedett.

A további, várhatóan ez év végén záruló fejlesztésről a gazdasági igazgató elmondta: mintegy 10 millió euró értékben vásárolnak új gépeket és építenek új csarnokot; ehhez az Új Széchenyi Terv egyik pályázatán 650 millió forintot nyertek. Mindennek révén további 200-300 ezer darabbal bővülhet a gyártókapacitás, így a magyar Nemak nemcsak Európa egyik legjelentősebb hengerfejgyártó vállalatává válik, hanem várható 50-60 milliárd forintos árbevételével Győr és a régió egyik legfontosabb gazdasági szereplője is lesz − tette hozzá.

Hőnyi Gyula
Hőnyi Gyula

Ez is érdekelhet