Tegnap elérhette a 75 millió köbmétert Magyarország földgázfogyasztása, ami a jelenlegi fűtési szezon egyik legmagasabb értékét jelenti − prognosztizálta az FGSZ Földgázszállító Zrt. tegnapi közleménye. Zsuga János, a társaság vezérigazgatója szerint Magyarország ellátása gázipari szempontból biztosított, keleti és nyugati irányból valamennyi importforrás beszállítását visszaigazolták. A magyar földgázmezők, a kereskedelmi tárolók és a stratégiai tároló kereskedelmi része zavartalanul táplálják be a földgázt a nagynyomású szállító rendszerbe. A hétvége mindkét napján 70 millió köbméter földgáz fogyott az országban, az import földgázmennyiség zavartalanul érkezett Magyarországra. A hideg megérkezése előtti hetekben napi 45−55 millió köbméteres gázfogyasztást tapasztalt az FGSZ, ez az érték az első hideg napokon 60−65 millió köbméterre nőtt (Napi Gazdaság, 2012. február 3.). A téli fogyasztásban az átlaghőmérséklet egy Celsius-fokos változása a fogyasztás napi 1,5−2,5 millió köbméteres módosulását jelenti.
