BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Többlettermelés mutatkozik a cukorpiacon

2012. február 6. hétfő, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A világ cukortermelése az idén is meghaladhatja a keresletet, ami szakértők szerint a cukor árának csökkenését eredményezheti. A Bloomberg idézi a szingapúri székhelyű Olam International nemzetközi élelmiszer-ipari cég európai vezetőit, akik elmondták: az októberben kezdődő 2012−2013-as idényben 6−8 millió tonnával haladhatja meg a kínálat a keresletet, miután már a 2011−2012-es idényben is 9 millió tonnás többlet mutatkozik. Két egymást követő évben tapasztalt keresletcsökkenés lenyomja az árakat a szakemberek szerint. Tavaly 27 százalékkal esett a cukor ára a New York-i árutőzsdén − a legnagyobb mértékben az elmúlt dekádban −, miután jelentősen nőtt a kínálat azt követően, hogy az előző három évben hiány volt, és emiatt az árak 30 éves csúcsra ugrottak. \"Amikor az árak 30 éves csúcson vannak, akkor az visszaveti a keresletet\" − mondták szakemberek. Hozzátették: az idei többletkínálat a második félévben jelenhet meg a piacon.

Hőnyi Gyula
Hőnyi Gyula

Ez is érdekelhet