Pintér István, a Nemzeti Fogyasztóvédelmi Hatóság (NFH) főigazgatója Constantin Cerbulescu, a Romániai Fogyasztóvédelmi Hatóság elnökének meghívására Marosvásárhelyen tárgyalt a társhatóság vezetőivel a héten − közölte az NFH pénteken a honlapján. A megbeszélésen a vezetők értékelték a két ország közötti együttműködés gyakorlati tapasztalatait és megállapodtak a közeljövőben felállítandó piacfelügyeleti munkacsoport működésére vonatkozó elképzelésekről. A két országnak a határon átnyúló panaszok gyors és hatékony elintézése érdekében a jövőben is indokolt együttműködnie, a közös ellenőrzések és a tapasztalatcserék pedig főként a határ menti megyék felügyelőségei között hatékonyak − fogalmaz közleményében a magyar hatóság.
