BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kevesebb gázt pumpált a Gazprom a csövekbe

2012. február 6. hétfő, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Elismerte a Gazprom, hogy néhány napig a szerződéses mennyiségnél kevesebb földgázt továbbított Európába, de mostanra helyreállította a szállítások normális szintjét. Alekszandr Medvegyevet és Andrej Kruglovot, a Gazprom vezérigazgató-helyetteseit szombaton számoltatta be Vlagyimir Putyin orosz miniszterelnök az általános energetikai, valamint az európai országokba irányuló gázszállítások körüli helyzetről. A pénzügyi és gazdasági kérdésekben illetékes Kruglov elmondta, hogy a Gazprom jelenleg a szerződéses kötelezettségeknek megfelelő mennyiségű földgázt szállít az európai partnerországoknak, de nem tud eleget tenni a nyugat-európai országok pótlólagos igényeinek. Elismerte azt is, hogy néhány napig összességében az előírtnál mintegy 10 százalékkal kevesebb földgázt exportált a cég a nyugat-európai országokba, de − tette hozzá − mostanra helyreállt a szállítások normális menete. Vlagyimir Putyin miniszterelnök utasította a Gazprom vezetőit, hogy tegyenek meg mindent az európai igények teljesítése érdekében, de az elsődleges feladat a hazai szükséglet kielégítése.

Hőnyi Gyula
Hőnyi Gyula

Ez is érdekelhet