BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az energiaszegénység sok százezer háztartást érint

2012. február 6. hétfő, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Magyarországon háztartások százezrei nem engedhetik meg maguknak, hogy otthonukat megfelelő hőmérsékletűre fűtsék fel − derül ki az Energiaklub elemzéséből. A háztartások átlag összjövedelmük 20 százalékát költik energiaszámláikra, a háztartások fele a jövedelem 17 százalékánál kevesebbet, fele pedig ennél többet fordít erre. A háztartások közel tizede teljes éves jövedelmének több mint egyharmadát fordítja energiára. A kutatás szerint az energetikai korszerűsítés az esetek többségében megoldaná a problémát, az ilyen beruházások támogatására azonban az állam nagyságrendekkel kevesebb pénzt fordít, mint a segély típusú kifizetésekre. Az állam nagyjából évi 40 milliárd forintot költ lakáscélú, segély típusú támogatásokra, lakóépületek energiahatékonysági beruházásainak támogatására pedig 2010-ben mindössze 2 milliárd, 2011-ben 1,6 milliárd forintot fordított az Energiaklub szerint.

Jövedelmük több mint 34 százalékát energiára költő háztartások (százalék)
Budapest 6
Megyeszékhely 12
Más város 32
Község 50
Forrás: Energiaklub
Leszák Tamás
Leszák Tamás

Ez is érdekelhet