BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A válság a gasztronómiai szakkiállításokat is elérte

2012. február 6. hétfő, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az idén második alkalommal rendezik egyszerre a Foodapest nemzetközi élelmiszer-, ital-, élelmiszer-gépipari és vendéglátó-ipari szakkiállítást, valamint az UKBA nemzetközi cukrászati, sütőipari és gasztronómiai szakkiállítást. A Hungexpo előbbinek 20., utóbbinak 17. alkalommal ad otthont. A tegnap Fazekas Sándor vidékfejlesztési miniszter által megnyitott ötnapos szakkiállításokon kétszáz kiállító részvételével mintegy 7000 négyzetméteren zajlanak az események. A kiállítók XXI. századi technikákkal és alapanyagokkal, az aktuális trendek szerint készült ételekkel és az azokhoz szükséges alapanyagokkal jelennek meg a standokon. Az egészséges táplálkozás formái és technikái, az ahhoz használható nyersanyagok bemutatása kiemelt figyelmet kap a kiállítók részéről. A kísérő rendezvényeken elsősorban a válságból való kilábalás lehetőségeire, az ágazatokban tapasztalható trendek megvitatására fokuszálnak majd az előadók.

Erre egyre inkább szükség is van, mert az élelmiszeripar folyamatos válsága a kiállításokra is rányomta a bélyegét. A Foodapest esetében például évről évre csökkent a kiállítók száma − párhuzamosan a hazai feldolgozók, gyártók tőkeerejével. Amíg 2007-ben még csak a Foodapesten volt 200 a kiállítók száma, addig mára a két szakma összevont rendezvényén lesznek ennyien − pár kivételtől eltekintve inkább az ágazat kisebb szereplői mutatják be újdonságaikat. A mostani rendezvényt beharangozó sajtótájékoztatón pedig az MTI tudósítása szerint Kurdi András, a Magyar Pékszövetség elnöke arról beszélt, hogy az utóbbi másfél évben az iparosok és vállalkozók nem tudták költségeik 20-30 százalékos emelkedését érvényesíteni termékeik árában.

Kiss Melinda
Kiss Melinda

Ez is érdekelhet