Az elmúlt hetek szokásosnál jóval melegebb időjárása után e hét közepén már 35 százalékos (mintegy 20 gigajoule-os) emelkedést regisztrált a hőfogyasztásban a Főtáv Zrt. A társaság szerint az átlagos januári időjárás csak feleekkora növekedést indokolt volna és a következő napokban a fogyasztás további 13−17 százalékkal emelkedhet, megközelítve a napi 100 ezer gigajoule-t. Idén januárra egy átlaglakás bruttó 31,2 ezer forintos távhőszámlára számíthat, ez a 2011. október−decemberi átlagnál 38 százalékkal magasabb, alapvetően a nagyobb hőfelhasználás miatt. Az idei januári számla az egy évvel korábbinál közel 3 százalékkal tartalmaz magasabb összeget, ez már főként a hődíj emelkedéséből adódik. A februárra várható átlaghőmérséklet 2,1 Celsius-fok lehet, egy átlagos lakás számlája ezzel számolva mintegy 29 ezer forint lehet. A havi átlaghőmérséklet egyfokos eltérése havi 732 forinttal módosítja a távhőszámlát.
