Megállapodást kötött Oroszlány önkormányzata és az MVM Zrt., hogy a társaság kidolgozza a város távfűtésének lehetőségeit, miután 2014 végétől várhatóan leáll a távhőt jelenleg biztosító vértesi erőmű − idézte Takács Károlyt, Oroszlány polgármesterét az MTI. Az előzetesen ötmilliárd forintra becsült beruházást az MVM végzi majd el, a társaság és az önkormányzat között 2020-ig érvényes hosszú távú hőértékesítési szerződés van érvényben. A tanulmánytervekben három helyszínt vizsgálnak meg, kettőt a város ipari parkjában (ezek zöldmezős beruházást jelentenének), a harmadik változatban pedig az erőmű mostani telephelyén belül épülnének új kazánok. A polgármester szerint a meglévő erőművi infrastruktúra kihasználásával a költségek csökkennének − ez pedig a közel 5 ezer oroszlányi és bokodi lakás távhőáraira is hatással lenne. Utóbbi esetben az önkormányzat másfél milliárd forintból korszerűsítené az erőmű és a város közötti 5,5 kilométeres távvezetéket, amely jelenleg mintegy 20 százalékos hőveszteséggel üzemel. Az új kazánokban megújuló energiaforrásokat használnának, építve az erőmű jelenlegi beszállítóira (a szén mellett évi 400 ezer tonna faaprítékot és szalmát használva).
