BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Bővíti vetőmagtermelését a Syngenta

2012. január 31. kedd, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Bizakodó az idei évvel kapcsolatban a 2011-et mindkét üzletágában minden idők második legjobb magyarországi eredményével záró Syngenta Magyarország Kft., amely mind az árbevétel, mind a volumen szempontjából növekedést vár − mondta a Napi Gazdaságnak Bíró János marketingvezető. A növekedés elsősorban az időjárástól, illetve a vetésszerkezettől és -területtől függ. A vállalat idei eredményét javíthatja, hogy tavasszal fejeződik be a mezőtúri vetőmagüzem feldolgozó- és raktárkapacitásának 7,5 milliárd forintból megvalósuló bővítése. Bíró úgy látja, egyelőre azon termelők vannak többségben, akik elsősorban a rendelkezésükre álló pénz alapján választanak vetőmagot és növényvédő szereket, a tapasztalatok szerint azonban egyre többen ismerik fel, hogy a kiegyenlített hozamok és így a jövedelmezőség javítása szempontjából megtérül a magasabb önköltségű technológia. A Syngenta tavaly szervezte át globális működését, egy cégbe vonva össze a vetőmagok és a növényvédő szerek értékesítését.

Kiss Melinda
Kiss Melinda

Ez is érdekelhet