BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Bedőlt lakásokra várnak az önkormányzatok

2012. január 30. hétfő, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az önkormányzatok átvennék a Nemzeti Eszközkezelőtől a bérlakásokat, így mintegy 25 ezer ingatlan kerülne hozzájuk − erről is egyeztettek a Megyei Jogú Városok Szövetsége ülésén Veszprémben. Az MTI tudósítása szerint Kósa Lajos, a szövetség elnöke, Debrecen polgármestere elmondta, az eszközkezelőhöz kerülő mintegy 25 ezer ingatlan az önkormányzatok  bérlakásrendszerébe kerülne át. Az önkormányzatoknál megvan a  bérlakáskezelő rendszer, így ezt a feladatot a lakásvagyonnal együtt  átvennék az eszközkezelőtől − tette hozzá Kósa. Az önkormányzatok  feltétele, hogy a lakbér igazodjon az önkormányzat  lakbérrendeletéhez, vagyis ne a kormány határozza meg a mértékét.

Kósa szerint a szövetség a Nemzetgazdasági Minisztérium államtitkárával, Naszvadi Györggyel abban egyezett meg, hogy közösen dolgozzák ki azt a rendszert, amely lehetővé teszi, hogy zökkenőmenetesen kerüljön át az oktatási intézmények fenntartói joga az önkormányzatoktól az államhoz. A helyhatóságok által az oktatási intézmények fenntartására fordított összeget, az önkormányzatok adósságszolgálatát és az önkormányzatok adósságállományát együtt kezelve keresnek megoldást. A rendszer kidolgozására munkacsoport áll fel, amelynek tagja lesz a bankszövetség képviselője is.

Leszák Tamás
Leszák Tamás

Ez is érdekelhet