Az önkormányzatok átvennék a Nemzeti Eszközkezelőtől a bérlakásokat, így mintegy 25 ezer ingatlan kerülne hozzájuk − erről is egyeztettek a Megyei Jogú Városok Szövetsége ülésén Veszprémben. Az MTI tudósítása szerint Kósa Lajos, a szövetség elnöke, Debrecen polgármestere elmondta, az eszközkezelőhöz kerülő mintegy 25 ezer ingatlan az önkormányzatok bérlakásrendszerébe kerülne át. Az önkormányzatoknál megvan a bérlakáskezelő rendszer, így ezt a feladatot a lakásvagyonnal együtt átvennék az eszközkezelőtől − tette hozzá Kósa. Az önkormányzatok feltétele, hogy a lakbér igazodjon az önkormányzat lakbérrendeletéhez, vagyis ne a kormány határozza meg a mértékét.
Kósa szerint a szövetség a Nemzetgazdasági Minisztérium államtitkárával, Naszvadi Györggyel abban egyezett meg, hogy közösen dolgozzák ki azt a rendszert, amely lehetővé teszi, hogy zökkenőmenetesen kerüljön át az oktatási intézmények fenntartói joga az önkormányzatoktól az államhoz. A helyhatóságok által az oktatási intézmények fenntartására fordított összeget, az önkormányzatok adósságszolgálatát és az önkormányzatok adósságállományát együtt kezelve keresnek megoldást. A rendszer kidolgozására munkacsoport áll fel, amelynek tagja lesz a bankszövetség képviselője is.
