A Mercedes G osztály (Puch G) terepjáró gyártásának Magyarországra helyezéséről tárgyal az osztrák−kanadai Magna gépipari konszern és a Mercedes − számoltak be róla csütörtöki osztrák lapok a Magna egyik illetékesére hivatkozva. A Kleine Zeitung MTI-Eco által idézett értesülése szerint a Mercedes nagyobb gyártási kapacitást szeretne, és kilátásba helyezte, hogy 2013-tól Kecskemétre helyezi át a terepjárók gyártását, ha a Magna nem egyezik bele a feltételek módosításába. A lap úgy tudja, a Mercedes január végéig szeretne választ kapni. Egy másik osztrák lap, a Kurier cikke arra is kitért, hogy a Magna \"erősen gondolkozik\" azon, hogy új telephelyet nyisson Kelet-Európában. Ennek egyik oka a Mercedesszel zajló egyeztetés. A Magna ausztriai, grazi gyárában nem tud olyan olcsón gyártani, mint Magyarországon lehet. Mint mondta, Ausztriában 24, Magyarországon 9 euróba kerül egy munkaóra. A terepjáróból 2011-ben mintegy 7200 darabot gyártottak, idén 8500-ra, jövőre pedig 10 ezer darabra is nőhet a gyártás.
