A Dining Guide étteremkalauz és gasztronómiai online kiadvány a Gerbeaud-házban működő Onyx étteremet díjazta idén januári gáláján Az év étterme kitüntetéssel. Az Onyx nemzetközi mércével mérve is, az egyik legjobb étterem, tavaly megszerezte az első Michelin-csillagát és két Gault Millau sapkát is, ezek mellé került a Friedrich Wilhelm Raiffeisen Dining Guide díj − az ezen a néven először szereplő díj azonos a korábban Az év étterme néven futó elismeréssel. − A Michelin-csillag ugyan többet jelent számunkra − mondta lapunknak Niszkács Anna, az étterem marketing- és a pr-vezetője, az Év étterme azonban azonban magyarul van, szélesebb réteghez jut el. − Nem mintha a célközönségünk nem ismerné a külföldi díjakat − tette hozzá. Az étterem költözéséről szóló pletykát Niszkács Anna gyorsan rövidre zárta: valószínűleg összekevernek minket, az Onyx nem költözik el és nem is áll szándékában.
Ami a Dining Guide gálát illeti, idén a Sofitelben gyűlt össze a hazai gasztro elit. A hagyománynak megfelelően a top tízbe választott magyar fine dining éttermek kóstolót tartottak a gálán, a főszerepben a nyúllal, amely a korábbi években kissé mellőzött húsfajta volt, nemcsak Magyarországon, hanem a nemzetközi gasztronómiában is. Ám az utóbbi egy-két évben a trendformáló éttermek újrafogalmazták a nyúlhús feldolgozását, ezt követte a magyar csúcsgasztronómia is.
| Costes |
| Babel Delicate |
| Chateau Visz |
| Onyx |
| Fausto\'s |
| Nobu |
| Bock Bisztró |
| Csalogány 26 |
| Mák |
| 67 |
| Forrás: diningguide.hu |
