BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Megvan az Onyxnak Az év étterme díj is

2012. január 27. péntek, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Dining Guide étteremkalauz és gasztronómiai online kiadvány a Gerbeaud-házban működő Onyx étteremet díjazta idén januári gáláján Az év étterme kitüntetéssel. Az Onyx nemzetközi mércével mérve is, az egyik legjobb étterem, tavaly megszerezte az első Michelin-csillagát és két Gault Millau sapkát is, ezek mellé került a Friedrich Wilhelm Raiffeisen Dining Guide díj − az ezen a néven először szereplő díj azonos a korábban Az év étterme néven futó elismeréssel. − A Michelin-csillag ugyan többet jelent számunkra − mondta lapunknak Niszkács Anna, az étterem marketing- és a pr-vezetője, az Év étterme azonban azonban magyarul van, szélesebb réteghez jut el. − Nem mintha a célközönségünk nem ismerné a külföldi díjakat − tette hozzá. Az étterem költözéséről szóló pletykát Niszkács Anna gyorsan rövidre zárta: valószínűleg összekevernek minket, az Onyx nem költözik el és nem is áll szándékában.

Ami a Dining Guide gálát illeti, idén a Sofitelben gyűlt össze a hazai gasztro elit. A hagyománynak megfelelően a top tízbe választott magyar fine dining éttermek kóstolót tartottak a gálán, a főszerepben a nyúllal, amely a korábbi években kissé mellőzött húsfajta volt, nemcsak Magyarországon, hanem a nemzetközi gasztronómiában is. Ám az utóbbi egy-két évben a trendformáló éttermek újrafogalmazták a nyúlhús feldolgozását, ezt követte a magyar csúcsgasztronómia is.

Magyarország top 10 étterme
Costes
Babel Delicate
Chateau Visz
Onyx
Fausto\'s
Nobu
Bock Bisztró
Csalogány 26
Mák
67
Forrás: diningguide.hu
Hőnyi Gyula
Hőnyi Gyula

Ez is érdekelhet