BUX 139033.99 -0,33 %
OTP 44980 0,13 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A lógós diáknak is vissza kell fizetnie a támogatást

2012. január 23. hétfő, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Szerződést köt az állam a felsőoktatásban költségtérítéssel tanuló diákokkal, a képzési idő kétszeresét kell Magyarországon dolgozniuk − mondta Hoffmann Rózsa oktatásért felelős államtitkár. A rendelet három alapvető támogatási, illetve képzési formát vezet be. A képzések zöme állami támogatással folyik, de vannak olyanok is, amelyeket az állam ötven százalékban támogat, mások önköltségesek. Összesen ötvenezer olyan hely van, amelyet az állam teljesen vagy felerészben támogat, ezekre vonatkoznak a hallgatói szerződések. A szerződésben a diákok vállalják, hogy a képzési idő kétszereséig − a végzés utáni húsz évben bármikor − Magyarországon dolgoznak; ez hat, tíz vagy tizenkét évet jelenthet. Aki aláírta a szerződést, de nem teljesíti a feltételeket, annak vissza kell fizetnie az évi több százezer forint támogatást − ez vonatkozik arra is, ha a diák nem fejezi be időben a tanulmányait, ám azoknak, akik nem tudnak diplomát szerezni, csak a támogatás felét kell visszafizetniük. Azoknak a nőknek, akik három gyermeket szülnek, elengedik a visszafizetést.

F. Emese Szabó
F. Emese Szabó

Ez is érdekelhet