Idén áprilisra készülhet el az AGRI földgázvezeték megvalósíthatósági tanulmánya, amelynek létrehozása a bukaresti székhellyel bejegyzett projektvállalat feladata − derül ki Németh Lászlóné nemzeti fejlesztési miniszter képviselői kérdésre adott írásbeli válaszából. A Magyar Villamos Művek Zrt. (MVM) tavaly márciusban csatlakozott a projekttársasághoz, amelyben rajta kívül a román Romgaz, a SOCAR azeri állami olajtársaság, a GOGC grúz olaj- és gázvállalat vesz részt. Az AGRI vezeték célja az azeri földgáz régióba szállítása. A földgázt tankereken szállítanák a romániai Constanta kikötőjébe, majd a már meglévő román vezetékhálózaton jutna el a földgáz a felhasználókhoz Romániába, Magyarországra és a régió más országaiba. A magyar−szlovák gázvezeték építésének előkészítése a tervek szerint halad. A vezetéket az Országos Villamos-távvezeték Zrt.-ből (OVIT) 2012 . január 1-jével kiválással létrejött Magyar Gáz Tranzit Zrt. építi. A 2014. december 31-ig megépítendő vezeték tervezett átviteli kapacitása évi ötmilliárd köbméter. A Nabucco gázvezetékprojekttel kapcsolatban úgy fogalmazott a miniszter, a beruházás \"jelenleg intenzív nemzetközi konzultációs szakaszban van\".
