BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Még nincs biztos szankció a mulasztóknak

2012. január 18. szerda, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az Országgyűlés tavalyi döntése értelmében januártól minden egyéni és társas vállalkozás számára kötelező a kamarai regisztráció, illetve az éves regisztrációs hozzájárulás megfizetése, ami ötezer forint. A regisztrációs kötelezettség független attól, hogy főállású vagy kiegészítő tevékenységet végez a vállalkozó. A Magyar Kereskedelmi és Iparkamara már dolgozik azon, hogy január végére elérhető legyen az online regisztrációs lehetőség is. Amint azt lapunknak korábban Dunai Péter, az MKIK főtitkára elmondta, egyelőre úgy tudják teljesíteni regisztrációs kötelezettségüket a vállalkozások, hogy letöltik a kamarai honlapokról az erre szolgáló adatlapot, és kitöltve, cégszerűen aláírva visszapostázzák a területileg illetékes kamarának, majd személyesen vagy átutalással befizetik a hozzájárulást.

A regisztrációs hozzájárulás adók módjára behajtható. Mivel azonban a már működő vállalkozásoknak márciusban telik le a regisztrációra adott határidő, a hozzájárulást pedig március végéig kell megfizetniük, egyelőre még nincs kidolgozott eljárásrend a mulasztók szankcionálására. A törvény hatálybalépését követően létrejövő egyéni és társas vállalkozások a bejegyzésüket követő öt napon belül kötelesek kérni a területileg illetékes kamaránál a nyilvántartásba vételüket. A vállalkozások alapadatai, illetve a kérdőív pluszkérdései esetében − ha az érintettek hozzájárultak a nyilvánosságra hozatalhoz − az azokkal bővített adatokat tartalmazó kamarai nyilvántartás legkésőbb 2012. június 1-jétől nyilvános, az interneten, az MKIK és a területi kereskedelmi és iparkamarák honlapjáról szabadon elérhető lesz.

Kiss Melinda
Kiss Melinda

Ez is érdekelhet