BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Hatmillió Erzsébet utalványt nyomott a Pénzjegynyomda

2012. január 17. kedd, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Mintegy hatmillió Erzsébet utalványt gyártott le a Pénzjegynyomda Zrt. december 21. óta − közölte a kibocsátó Nemzeti Üdülési Szolgálat Kft. A béren kívüli juttatások új elemeként megjelent első Erzsébet utalványokat a januári fizetéskor, azaz február elején kaphatja meg az a mintegy 700 ezer munkavállaló, aki ilyet igényelt. Az eddigi tapasztalatok alapján átlagosan 5000 forint értékű tömb igénylése a jellemző, a munkaadók 84 százaléka 5000 forintos, hét százaléka ennél több, kilenc százaléka pedig ennél valamivel alacsonyabb értékben rendelt. Az Erzsébet utalvány egyelőre papíralapú, azonban már 2012-ben megjelenik elektronikus, azaz plasztikkártya változata is − írta az MTI. A kettő párhuzamosan és választhatóan áll majd a felhasználók rendelkezésére. A fogyasztásra kész étel vásárlására felhasználható utalvány kibocsátására a Magyar Nemzeti Üdülési Alapítvány (MNÜA) kapott kizárólagos jogosultságot, az eladásokból befolyó pénz pedig kizárólag állami közfeladat ellátására fordítható.

Leszák Tamás
Leszák Tamás

Ez is érdekelhet