BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Emelkedett a pénzintézetek száma Magyarországon

2012. január 17. kedd, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Magyarországon két százalékkal − vagyis öt darabbal −, 251-re nőtt tavaly a pénzintézetek száma − derült ki az Európai Központi Bank (ECB) tegnapi közleményéből. Idén január 1-jén az euróövezetben négy százalékkal kevesebb, összesen 7533, az Európai Unióban pedig 9587 monetáris pénzügyi intézmény volt: az euróövezetben 332, az Európai Unió egészében 334 egységgel csökkent ez a szám. Az EU-ban 2010-ben 271-gyel, az euróövezetben pedig 211-gyel csökkent az ilyen társaságok száma. Az elemzés szerint Magyarországon 2010. és 2011. január elseje között nem változott a szektorbeli szereplők száma, hazánk uniós tagságának kezdete (2004. május 1-je) óta pedig 13-mal bővült a pénzintézetek köre. Az ECB közleménye szerint a monetáris pénzügyi intézmények közé tartoznak többek között a központi bankok, a közösségi jog által meghatározott helyi hitelintézetek, különböző célú befektetési intézmények, illetve a pénzpiaci alapok. Arányaiban a legnagyobb csökkenést Írországban (15,2 százalék), Luxemburgban (8,0 százalék) és Cipruson (6,5 százalék) tapasztalták.

Leszák Tamás
Leszák Tamás

Ez is érdekelhet