BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Fekete folt a végtörlesztés szabályozójában

2012. január 16. hétfő, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az Openhouse Országos Ingatlanközvetítő Hálózat szerint fekete folt van a végtörlesztés szabályozásában, a bankok ugyanis nem fogadhatják el az önerő igazolására a megkötött adásvételi szerződést, így azok, akik ingatlanuk eladásából végtörlesztenének, hátrányt szenvednek. Az Openhouse a PSZÁF elnökétől kért állásfoglalást az érintett kör érdekében. A közlemény ismerteti: az eredeti törvény szerint a saját pénzből, hitelből, illetve ingatlaneladásból végtörleszteni kívánó adóst igénye bejelentésétől számított 60 napon belül kötelezik a kedvező árfolyamon történő hitelkiváltásra. Tavaly év végén azonban olyan törvénymódosítás született, amely jelentősen megnehezíti azoknak a dolgát, akik ingatlanuk eladásából akarják, illetve csak abból tudják kifizetni az adósságukat. A bejelentett végtörlesztéshez ugyanis az adósnak legkésőbb január 30-ig igazolnia kell, hogy rendelkezésére áll az az összeg, amellyel hitelét a kedvező árfolyamon kifizetheti.

Hőnyi Gyula
Hőnyi Gyula

Ez is érdekelhet